Proč udělat čištění plastů v interiéru auta? Většina lidí se spokojí s tím, když občas z povrchu setřou prach tam, kde je to nejvíc vidět. Prach však není to jediné, co se na plastových obloženích usazuje. Houževnatější znečištění se však pouhým setřením utěrkou nevyčistí a dokonce ani zdánlivě čisté plasty úplně čisté nejsou a prokouknou po důkladném vyčištění. Čas od času je tedy dobré je vyčistit namokro hloubkově.

Ne jen palubní deska

špinavý plast v interiéru auta Plasty v interiéru se myslí všechno, co je vyrobené z plastu nebo potažené plastovým povrchem. Palubní deska, středový tunel, výplně dveří, dolní část sedaček, nástupní prahy, clonítka, a tak dále. Na těchto površích se neustále usazuje prach, ale i další nečistota jako drobky, bláto z bot v oblasti podlahy, mastnota z lidské kůže, většině z nás už se v autě rozlilo trochu kávy nebo jiného nápoje, a různé jiné. Měkčené plasty v interiéru mají mírně plastický povrch, nejsou hladké, a proto fleky po zmíněném polití nápojem, špíně z bot, se hůře čistí.

Co potřebujeme k čištění plastů v interiéru auta

  • důkladné čištění palubní deskyČistič interiéru v rozprašovači
  • jednu až dvě utěrky z mikrovlákna,
  • jemný detailingový štětec
  • případně kartáč na odolné znečištění.

Způsobů, jak vyčistit plasty je jistě více, pojďme si nyní popsat, jak to dělám já.

Postup čištění plastů v interiéru auta

  1. Rozpráším čistič tak, aby rovnoměrně navlhčil povrch, ale moc nestékal (pozor na displeje a tlačítka).
  2. Štětcem jej na povrchu napěním. Vlasy štětce kroužením po povrchu rozrušují a vytahují nečistotu ze struktury povrchu.
  3. Setřu mikrovláknovou utěrkou.

vyčištěný plast v interiéru autaV případě velkých ploch stříkejme čistič přímo na povrch, v případě malých stříkněme do vlasu štětce. Postupujme systematicky, abychom nic nevynechali. Je třeba dávat si pozor, aby nám nezateklo do elektroniky, tlačítek a ovladačů, na tyto místa nestříkejme čistič přímo, ale pouze stírejme utěrkou s čističem. Stejně tak pouze stírejme mikrovláknem displeje a všechny lesklé plastové povrchy. Když už máme utěrku hodně mokrou, tak ji vyměníme za další, já většinou spotřebuji dvě. Na světlé utěrce je dobře vidět špína, kterou jsme setřeli. Nejsilnější znečištění v oblasti podlahy si nechávejme nakonec nebo před výměnou utěrky.

Čištění plastů je dobré dělat po vysávání interiéru. Tyto dva kroky plus čištění mezidveřních prostor už udělají velmi poznatelnou změnu ve vzhledu vnitřních prostor vašeho auta. Je to činnost, která zabere minimálně hodinu času čisté práce a stojí za to.

 

Chcete si raději nechat vyčistit interiér u odborníka v Brně?

Podívejte se na službu: RUČNÍ ČIŠTĚNÍ INTERIÉRU

 

Potřebujete nakoupit kosmetiku a vybavení na péči o kůži?

Podívejte se na špičkové produkty Masterson’s:

KOSMETIKA                                        POMŮCKY