Co jsou mezidveřní prostory

Špinavé mezidveřní prostory Jsou to ty části, které při zavřených dveřích nejsou vidět ani zvenku, ani zevnitř. Mezidveřní prostory se při údržbě auta často opomíjí. Jsou to však části, kam se při provozu dostává spousta prachu a ten tam zůstává usazený. Čištění mezidveřních prostor a rámů dveří posouvá dojem ze stavu celého auta mnohem dál.

Proč a jak

Čištění mezidveřních prostorJsou to z velké části hůře dostupná místa, kde se nachází panty, zámky, hadice s kabely. Na těchto místech je většinou i mastnota s nalepenou špínou. Mezidveřní prostory se čistí s otevřenými dveřmi, jinak to nejde, takže nejde použít tekoucí voda. Někoho by mohlo svádět utírat tyto části hadrem nasucho, na to však pozor, jedná se o lak, jako kdekoliv jinde na karoserii, a hadrem nasucho bychom jej poškrábali. Lepší postup by byl stírat povrch vlhkou houbičkou často vymývanou ve vodě a pak sušit utěrkou. Čištění mezidveřních prostorJedna možnost je umýt vyždímanou rukavicí během umývání celého auta nebo postup, který si popíšeme. A to je použití univerzálního čističe v rozprašovači, mikrovláknové utěrky a detailingového štětce, dále se může hodit šetrný odmašťovač a pár malých hadříků.

U pětidveřového osobního auta se jedná o čtyři dveře a jim přilehlé části karoserie, a nezapomeňme na víko kufru. Nezáleží na tom, odkud začneme a kde skončíme, hlavně na nic nezapomenout. Já postupuji takto.

Postup čištění mezidveřních prostor

  1. Otevřu všechny dveře a prohlédnu si stav znečištění
  2. Čištění mezidveřních prostorZačnu nejsilnější mastnou nečistotou na pantech. Tu postupně odstraňuji šetrným odmašťovačem a malým hadříkem, který pak rovnou vyhodím. Většinou je jich potřeba víc. Obejdu tak všechny části a až mám všechnu mastnotu pryč, pokračuji dál.
  3. Nyní si vezmu univerzální čistič v rozprašovači, detailingový štětec a mikrovláknovou utěrku. Buďto na štětec nebo na čištěnou plochu stříknu čistič, štětcem rozruším nečistotu a setřu utěrkou. Kdo by nechtěl použít štětec, jde to i bez něj. Utěrku často překládám, abych vždy stíral čistou částí, většinou spotřebuji více než jednu.
  4. Čisté mezidveřní prostoryDobře viditelné dostupné části na nástupních prazích a B sloupcích jdou celkem rychle. Oblasti okolo pantů jsou velmi těžko dostupné a zde je velkým pomocníkem právě štětec, který se dostane do mezer a záhybů. Stříknu, rozruším štětcem a vytřu utěrkou.
  5. Na konci ještě zkontroluji, případně opravím a jsem hotov.

Mezidveřní prostory je vhodné čistit po umývání auta, protože se do nich dostane voda, kterou je stejně vhodné vytřít. Je třeba počítat s tím, že více znečištěná místa budeme opakovat vícekrát pro dosažení uspokojivého výsledku. Tato práce nám zabere minimálně hodinu času, takže si ho vyhraďme dostatek, ať nás to hlavně baví. Uspokojení z dobrého výsledku je zasloužená odměna.

 

Necháte to raději na odborníka v Brně?

Podívejte se na nabídku ČIŠTĚNÍ VOZU

 

Potřebujete nakoupit kosmetiku a vybavení ?

Podívejte se na špičkové produkty Masterson’s