ČIŠTĚNÍ FLEKŮ Z AUTOSEDAČEK

špinavá autosedačkaZnáte to, sedačky jsou trochu zaprášené, sem tam nějaká zaschlá kapka nebo flek, mapy po vylitých tekutinách. Na čištění fleků z autosedaček můžeme použít tepovač - mokré čištění nebo "suchou" metodu.

Způsoby čištění fleků z autosedaček

pomůcky na čištění fleků z autosedačekNejběžnější a účinnou cestou čištění sedaček je tepování, tedy mokré čištění. Tepování funguje tak, že tepovač (extraktor), vstřikuje čistící roztok do hloubky materiálu a následně jej vysává zpět. Toto je jednou za několik let provozu auta potřeba udělat, nebo nechat udělat. Nicméně jde sedačky čistit i „suchou“ cestou a také nějaký ten méně odolný flek odstranit nebo zneviditelnit.

čištění fleků z autosedačekSuché čištění je méně účinné než tepování, neodstraní všechny fleky ani mastnotu z lidské kůže, ale svoji účinnost a smysl má. Je to čištění povrchové, nedostaneme se do látky čalounění ani výplně sedaček, pouze stíráme z povrchu.

Co potřebujeme k suchému čištění

čištění fleků z autosedačekPotřebujeme k tomu čistič textilu, čalounění nebo univerzální čistič interiéru v rozprašovači, utěrku z mikrovlákna a případně jemný kartáč. Sedačky mějme vysáté od prachu a drobků.

Postup čištění fleků z autosedaček

odstranění fleků ze sedačekPostupujeme tak, že kmitnutím ruky se stisknutím rozprašovače naneseme na čištěnou plochu velmi malé množství čističe ze vzdálenosti asi 20 cm a následně vytíráme z povrchu čistou utěrkou.

Na mikrovláknové utěrce světlé barvy je vidět nečistota, kterou jsme setřeli. Můžeme takto vyčistit sedačky celé, nebo jen místa, kde je to potřeba. suché čištění sedačekK odstranění fleků je potřeba postup opakovat, případně místo provlhčit čističem trochu více a pomoci si kartáčkem. Čím více sedačku navlhčíme, tím delší dobou je třeba počítat k jejímu vyschnutí. Při mírném rozstříknutí a vytření je povrch suchý za chvíli, při větším navlhčení schne několik hodin podle podmínek.

ČIŠTĚNÍ FLEKŮ Z AUTOSEDAČEK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *