Čištění interiéru automobilu

Čistota v interiéru je cítit. Vnímáte ji. Poznejte rozdíl a dopřejte si ten pocit. Veškeré čištění dělám sám a za svou prací si stojím. Čistím precizně, záhyby, zákoutí…i tam, kde se běžně nedíváte.

Jak probíhá čištění interiéru?

Nejdříve odstraním osobní věci majitele z kapes, přihrádek a kufru do k tomu určené krabičky. Následně vytáhnu ven koberce, vyklepu z nich, co jde, a odložím bokem. Začínám důkladné vysávání CELÉHO interiéru, tj. prachu z palubní desky, výplní dveří, sedaček. Nikdy se nedotýkám hubicí vysavače povrchů, které by se mohli poškrábat, ale pomáhám si detailingovým štětcem. Samozřejmě pokračuji podlahou i pod sedačkami a v kufru.

Pokračuji stropnicí, kterou stírám mikrovláknem navlhčeným čističem. V případě látkových sedaček následuje tepování  – mokré čištění pomocí extraktoru, který vstřikuje čistící roztok a zároveň jej vysává zpět. Postupuji, tak dlouho, dokud odtéká špinavá voda. Dále tepuji i podlahu a koberce. V případě koženého čalounění rozprašovačem nanesu šetrný čistič na kůži, vyčistím jemným kartáčem a setřu mikrovláknem.

Mezidveřní prostory vytírám opatrně mikrovláknem s rozprašováním univerzálního čističe, v těžko dostupných místech u pantů dveří, zámků apod. si pomůžu detailingovým štětcem, opět všude včetně víka kufru.

Dále pokračuji hloubkovým vyčištěním všech plastových dílů v interiéru. Rozprašovačem nanesu čistič, štětcem nebo kartáčkem zpěním na povrchu, tím se vyčistí do hloubky i pórovitá struktura plastu a setřu mikrovláknem.

Nakonec vyleštím okna. Po tepování je interiér potřeba nechat dostatečně dlouho vyschnout. Dočistím koberce a vrátím je do auta a na úplný konec provoním interiér vůní do auta. V celém interiéru není jediný díl, který by ušel pozornosti.